Jak powstała LUI

Jak powstała LUI

     Nazywam się Luiza Zaporowska, dla rodziny i przyjaciół – Lui. Bardzo lubię tę formę mojego imienia i zupełnie naturalne było dla mnie wykorzystanie jej jako nazwę marki. Moja przygoda z szyciem zaczęła się w 2015 roku od uszycia bluzy z kominem, która powstała z potrzeby stworzenia czegoś, w czym będę czuć się sobą. Biała bluza w renifery, którą wtedy uszyłam, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i stała się inspiracją dla kolejnych modeli oraz początkiem pierwszych zamówień od rodziny, przyjaciół, znajomych. W pewnym momencie zleceń było tak dużo, że postanowiłam uregulować to formalnie i w kwietniu 2016 roku założyłam działalność gospodarczą pod nazwą „Lui – Luiza Zaporowska”. Przez pierwsze półtorej roku istnienia działalności szyłam ubrania dresowe na zamówienie. Każdy produkt był spersonalizowany, ponieważ zależało mi na tym, aby klient mógł, za moim pośrednictwem, stworzyć bluzę, sukienkę czy t-shirt, w którym będzie czuć się sobą. Nie czułam potrzeby tworzenia marki odzieżowej, bo najważniejsze było dla mnie, aby dać klientom możliwość podkreślenia ich indywidualności. Większość uszytych przeze mnie rzeczy była unikatowa i niepowtarzalna, dzięki czemu daje ich właścicielom poczucie wyjątkowości.

     Jesienią 2017 roku rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Akademia Praktyków Jogi w Katowicach. Na pierwsze zajęcia pojechałam z matą ubraną w stworzony przeze mnie pokrowiec we flamingi, a wróciłam z zamówieniem na pokrowce na maty do jogi oraz plecaki na jogiczne akcesoria. Przyjmowałam każde zlecenie ucząc się nowych produktów i spełniając potrzeby moich koleżanek i ich znajomych. Pozytywne opinie o tworzonych akcesoriach oraz przyjemność jaką dawał mi proces ich szycia, zmotywowały mnie do wyjścia ze strefy komfortu i zaprezentowania mojego rękodzieła na targach zorganizowanych przez Otwarte Klatki. W kwietniu 2018 roku wystawiłam uszyte przeze mnie plecaki, torby sportowe i pokrowce na maty do jogi na wydarzeniu Veganmania w Lublinie. Bardzo duże zainteresowanie oraz ogromna liczba osób, jakie odwiedziły moje stoisko i zakupiło produkty LUI, były dla mnie sygnałem, że świat potrzebuje tego co tworzę. Dostałam potwierdzenie do słów Marie Forleo „The world needs the special gift You have” i podjęłam decyzję o zmianie profilu działalności. Zdecydowałam, że stworzę sklep internetowy, w którym oferować będę gotowe produkty.

    Obecnie skupiam się na tworzeniu przedmiotów, które nazywam akcesoriami. W sklepie LUI możecie nabyć plecaki, torby sportowe oraz pokrowce na maty do jogi. Produkty LUI stworzone są dla osób, które kochają życie, lubią wygodę, mają dystans do otaczającego świata i nie boją się wyróżniać, gdyż większość wykorzystanych przeze mnie materiałów jest z kolorowym nadrukiem.

Wierzę, że posiadanie i noszenie LUI daje radość nie tylko właścicielom, ale również ludziom, których mijają na ulicy, gdyż widoczne na nich wzory i kolory są bardzo pozytywne.

Jedno jest pewne -  dają radość mi, bo bardzo lubię je tworzyć.

Komentarze

Daria

23 lipiec, 2019

Twoje rzeczy sa bardzo starannie wykonane w dodatku te cudowne kolorowe materiały


Daria

23 lipiec, 2019

Twoje rzeczy sa bardzo starannie wykonane w dodatku te cudowne kolorowe materiały


Dorota

20 lipiec, 2018

Lui, czy planujesz wprowadzić pokrowce na laptopy (coś w stylu tych na ebooki)? Ebooka nie mam, bo kocham papier, ale pokrowce są świetne :)


Dorota

20 lipiec, 2018

Super pozytywnie


Dorota

20 lipiec, 2018

Super pozytywnie


Paulina

19 lipiec, 2018

Sa cudne i daja radosc, moge potwierdzic!!!


Zostaw komentarz